Co to jest?

Emmi-Pet to ultradźwiękowa (nie mylić z soniczną!!!) szczoteczka przeznaczona do kosmetycznego usuwania kamienia nazębnego bez stosowania narkozy oraz do wszechstronnej pielęgnacji i higieny jamy ustnej u zwierząt domowych. Szczoteczka Emmi-Pet działa inaczej, niż ręczne i elektryczne szczoteczki, które czyszczą wykorzystując niedokładne tarcie mechaniczne, pozostawiając sporo zanieczyszczeń w jamie ustnej. Emmi-Pet jest również dużo bardziej skuteczna, niż szczoteczki soniczne. Posiada wielokrotnie wyższą częstotliwość ultradźwięków, co przekłada się na dużo lepsze efekty czyszczenia i pielęgnacji. Dzięki jej systematycznemu stosowaniu będziesz mógł znacząco poprawić stan zdrowia swojego pupila.

Jak to działa?

Szczoteczka wykorzystuje właściwości ultradźwięków, które czyszczą bez konieczności szczotkowania. Ultradźwięki generowane przez Emmi-Pet wnikają aż do 12 mm w głąb tkanki, docierają do miejsc, gdzie nie dotrze nic innego (i to bez naruszania tkanki), dzięki czemu skutecznie likwidują zarazki oraz bakterie gromadzące się na zębach, dziąsłach i w kieszonkach zębowych. Mniej zanieczyszczeń, to zdrowe zęby, zdrowe zęby, to zdrowy pupil.

Dlaczego jest to takie ważne?

Wszyscy wiemy, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, dlatego poznaj nasz produkt, dzięki któremu będziesz mógł zadbać o zdrowie Twojego ukochanego zwierzaka.

Stan uzębienia zwierzaka, podobnie jak u człowieka, ma ogromny wpływ na jego zdrowie ogólne i jego organy wewnętrzne, m.in. na serce, wątrobę, nerki i płuca. To w pysku powstaje całe mnóstwo bakterii powodujących narastanie płytki i kamienia nazębnego oraz wytwarzających toksyny, które poprzez dostanie się do krwiobiegu atakują organy wewnętrzne. To również przez te bakterie zwierzę często miewa odrażający zapach z pyska.

Niestety, nie jest to widoczne gołym okiem, a pupil nie powie Ci o swoich dolegliwościach. Pies, czy Kot, choć pewnie by chciał, sam nie potrafi wyczyścić swoich zębów, dlatego musi liczyć na Ciebie wierząc, że Ty zrobisz to za niego.

Jak prawidłowo stosować?

Wystarczy, na szczoteczkę nałożyć specjalną pastę Emmi-Pet i przyłożyć do zębów oraz dziąseł. Co 10-30s należy zmieniać położenie szczoteczki tak, aby ultradźwięki wraz z pastą mogły dotrzeć do wszystkich zębów i całego dziąsła. Ultradźwięki za pośrednictwem pasty docierają na powierzchnię zębów i dziąseł, a także wnikają aż do 12 mm w głąb tkanek, działając bakteriobójczo, regenerująco i leczniczo.
Warunkiem koniecznym do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów jest regularne i częste stosowanie Emmi-Pet. W przypadku dużych zanieczyszczeń i nagromadzenia kamienia, konieczne jest stosowanie szczoteczki 1-2 x dziennie. Po ustąpieniu objawów wystarczy stosować szczoteczkę 1-2 x w tygodniu, dla podtrzymania stanu czystości.    

Zalety systematycznego stosowania

 • usuwa kamień nazębny,
 • likwiduje nieprzyjemny zapach z pyska nawet do 12 godzin,
 • skutecznie pomaga przy chorobach dziąseł, krwawieniach i zapaleniach dziąseł oraz owrzodzeniach jamy ustnej,
 • tak samo jak u człowieka, zapobiega powstawaniu chorób, których źródłem są chore zęby, m.in. takich jak choroby serca, płuc, nerek, wątroby, trzustki i wielu innych groźnych dla życia zwierzęcia,
 • jeśli nie jest to konieczne, chroni Twoje zwierzę przed zbędnym podaniem narkozy,
 • pomaga w leczeniu stanów zapalnych w pysku,
 • pomaga w leczeniu paradontozy oraz w ratowaniu ruszających się zębów, dzięki czemu nie trzeba będzie ich wyrywać,
 • jest bardzo pomocna w rehabilitacji po przebytych zabiegach chirurgii stomatologicznej,
 • usuwa bakterie,
 • likwiduje afty,
 • ogólnie poprawie stan zdrowia zwierzęcia.

Certyfikowani eksperci

W Polsce oraz w Europie coraz większa liczbą świadomych lekarzy weterynarii oraz groomerów wprowadza Emmi-Pet do swoich gabinetów i salonów.

Są to osoby przeszkolone w taki sposób, aby móc służyć Twojemu pupilowi najlepszą pomocą, a przy tym zagwarantować mu maksimum bezpieczeństwa. Pracują oni na oryginalnym i w pełni bezpiecznym sprzęcie, posiadają wpis do bazy oraz ważny Certyfikat Kompetencji Zawodowych, który świadczy o tym, że podnoszą poziom swojej wiedzy oraz doskonalą swoje umiejętności praktyczne, abyś z pełnym spokojem mógł powierzyć im psa i kota.   

Nie narażaj swojego zwierzaka i powierz go osobie o zweryfikowanej wiedzy i umiejętnościach, potwierdzonych wpisem do bazy Certyfikowanych Ekspertów. Bez trudu znajdziesz takiego w swojej okolicy w naszej Bazie ekspertów.

Dzięki zastosowaniu specjalistycznej wiedzy i narzędzi, Certyfikowani Eksperci potrafią podczas jednej wizyty osiągnąć rezultaty widoczne na zdjęciach: